Kauza Čapí hnízdo
Dle údajů ve VR (veřejný rejstřík) byla společnost ZZN AGRO Pelhřimov od roku 2005 do roku 2008 součástí holdingu Agrofert. Byly změněna forma vlastnictví a akcie byly převedeny na neznámého majitele a přejmenovala se na Farmu Čapí hnízdo. Díky tomu, že nebyla součást holdingu Agrofert, firmě bylo umožněno získat dotace z Evropské unie.
Podstata celé kauzy je podezření na účelové čerpání evropské dotace pro malé nebo středně velké podnikatele. Andrej Babiš a holding Agrofert převedli v roce 2008 farmu na jiného, krytími anonymními akciemi. Bylo to uděláno, protože by Agrofert 50 milionovou dotaci nezískal. V čele firmy dle MFD (Mladé fronty DNES) stáli Babišovi příbuzní a manažeři. Zajímavé je, že v roce 2013 Babiš psal na sociální síti o Čapím hnízdě jako o své farmě.
V listopadu 2015 přijalo státní zastupitelství oznámení na dotační podvod, které začala vyšetřovat policie. V srpnu 2017 obdržela PS (Poslanecká sněmovna) žádost policie o vydání Babiče a Faltýnka k trestnímu stíhání. Babiš označil toto obvinění za směšně a absurdní. Ale PS 6. září oba poslance vydala k trestnímu stíhání. Situaci úplně změnila vítězství ve volbách, v nichž oba získali imunitu. Nicméně PS znovu 19. ledna rozhodla o vydání Babiše a Faltýnka.
Komentáře
Přehled komentářů
Dobrý den voliči Ano už není dobré volit tuto straně nyní po novém roce 2021 říjnu nás čekají volby do sněmovny tak nyní chtějí nastolit pořádek a svrhnout občanů proti zbraním když nás chtějí obelstít český zákon ale EU chce dát ruce od toho pryč i když tento zákon platí jakou ústavní právo mít zbraně ale nyní Tomio Okamura chce poslat žádost do islámu abychom šli zabyjet civilistů zemí Sýrie a KSČM chtějí vystoupit z NATO.
Stop lhaní občanů nyní iniciativa o vystoupení Babiše z politiky.
Januš, 28. 12. 2020 18:41